Pandemi Yardımı Devam Ediyor Mu

5

Koronavirüs sebebiyle ekonomik olarak birçok sorunla başa çıkmaya çalışan hükümet uygulanan yasaklar sebebiyle işe gidemeyen ve bu sebeple gelir kaynağı oluşturamayan yardıma muhtaç kişilere “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası” kapsamında pandemi yardımı yapmaya başladı. Bu yardım üç faz olarak gerçekleşti ve ülkemizde birçok aile bu yardımdan 1000₺ destek aldı. Koronavirüsün ekonomiye olan etkisinin azaldığı son günlerde yardımların devam edip etmediği birçok kişi tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu konuda gerekli bilgileri yazımızda sizlere aktaracağız.

Pandemi Yardımı Ne Zaman Başladı?

2020 yılının büyük felaketlerle gelmesi ve bu felaketlerin birçok ekonomiye büyük etki etmesi sebebiyle Türkiye’de bundan nasibini aldı. Hiç beklenmedik bir zamanda ülkede salgının engellenmesine yönelik olarak sokağa çıkma yasakları uygulandı. Bu yasaklarda işsiz kalanlar, işten çıkarılanlar ve buna benzer sebeplerle ev ekonomisi yeterli olmayan kişilerin destek almasını sağlamak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk bağışı kendisi yaparak “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası başlattı. Bu kampanyayla birlikte her hanede bir kişiye olmak üzere 1000₺ ödeme yapıldı.

Pandemi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik açıdan dara düşen ailelerin biraz da olsa rahat nefes almasını sağlayacak olan 1000₺ desteğine başvuru yapmak için e – devlet kanalını kullanmanız gerekiyor. Bir e – devlet şifreniz bulunuyorsa şifreyi ve kimlik numarasını girerek portala giriş yapın. Hem ardından karşınıza çıkan ekrandaki arama yerine “Pandemi Destek Başvurusu” yazın. Burada sizi ilgili bölüme yönlendirecektir. Sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girerek pandemi destek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda paranız vermiş olduğunuz hesap numarasına yatırılacaktır. Buna alternatif olarak cep telefonunuza gönderilen mesajla direkt ptt şubelerinden çekebilirsiniz.

Pandemi Yardımı Devam Ediyor Mu?

Pandemi yardımları Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında üç faz olmak üzere birçok aileye dağıtıldı. Koronavirüs sebebiyle normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte bu yardımlarında son bulduğunu söylemek doğru olacaktır. Pandemi yardımlarından bu süre sonucunda hiçbir şekilde faydalanamazsınız. E – devlet aracılığıyla yaptığınız başvuruların da geçerliliği olmamakla birlikte kampanyadan kalan paranın direkt olarak devlet hazinesine aktarılacağı bildirildi.

5 Comments
 1. Fatma says

  Evimiz kira eşim çalişmıyor iş arıyor engelli çocuğumuz var bakım aylığı alıyoruz başka gelirimiz yok

 2. Asiye Demirdöven says

  Evim kira iki tane çocuğum var eşim çalışmıyor elektirik su borcum var sizlerden yardım etmenizi bekliyorum ilginiz için teşekkür ederim çok kötü durumdayım lütfen banada yardım etmenizi bekliyorum

 3. Süleyman says

  Yardımamaçlı

 4. Süleyman says

  İşsizim bekarım maddî sıkıntım var işbulamıyorum

 5. Süleyman says

  İşsizim bekarım maddî sıkıntım var iş bulamıyorum

Leave A Reply

Your email address will not be published.